Pósztersorozat sorozatokról, minimálban
2009.11.25. 12:01 szólj hozzá ManóandMacc
A Bécsben élő és alkotó Albert Exergian grafikus dizájner legújabb projektje, a tévékben világszerte nagy sikerrel futó friss, és annyira ugyan már nem jó szagú, de mind a mai napig sokak szívét megdobogtató sorozatokhoz tervezett pósztersorozat, a munkásságára kezdetektől fogva jellemző minimalista stílusban. Ezekből ízelítőül néhány klasszikus darab, középkorú háztartásbelieknek és "unokáknakpulcsitkötögető" nagymamáknak…
…egy Amerikában is az első évad nehézségeivel, a nézettségi adatok állandó szinten tartásával, na meg a sorozatokkal jócskán elkényeztetett tizennyolcnegyvenkilenc kritikus várakozásainak megfelelni próbáló sorozat, mely az AXN dicséretes gyorsaságának köszönhetően már itthon is követhető…
…aztán egy másik, a vámpír reneszánsz hullámain szépen lassan már-már kultikus magasságokba emelkedő sorozat, melyet itthon a változatosság kedvéért az HBO ad...
...egy-két evörgrín…
...néhány további kötelező gyöngyszem, naprakész sorozatjunkieknak…
…végül az egész kollekció egyben…
Vegetables are all your body needs...
2009.11.24. 16:31 szólj hozzá ManóandMacc
Advertising Agency: JWT Kuwait
Creative Directors: Alessandro Antonini, Mark Makhoul
Photographer: Tommy Morris
Retoucher: Nabil Kamara
Published: August 2009
TED : Nina Jablonski beleharap Darwin kisujjába !
2009.11.19. 12:55 szólj hozzá ManóandMacc
Manapság az információt tartják az egyik legértékesebb "árucikknek"; csak azokhoz az emberekhez nem jut el valamilyen formában a tudás, akik remeteként élik az életüket. Megszámlálhatatlan mennyiségben léteznek például szabadegyetemek, ahol ha igazán akarjuk elegendő szellemi táplálékhoz juthatunk. Sőt, annyira készen kapjuk az előre csomagolt tudást, hogy az igazán lusta társainknak ki sem kell mozdulniuk a négy fal közül. Elegendő például ellátogatnunk virtuálisan a TED nevű londoni szabadegyetem honlapjára, ahol a gondos készítők a határaiban kicsi Magyarország angolul nem beszélő lakosaira is gondoltak, mikor ingyenesen megtekinthető kurzusaikhoz néhol magyar felirat is választható a legördülő menüből.
Idehaza éppen aktuálisnak nevezhető Nina G. Jablonski amerikai antropológus professzor idén februárban rögzített és közzétette értekezése, aki a TED felkérésének eleget téve tartott egy rendkívül érdekes és tanulságos előadást az evolúció és az emberi bőr pigmentációjának kapcsolatáról.
Nina G.Jablonski szerint, a különböző bőrszínek változatosságának megjelenése csupán testünk alkalmazkodása a különböző klimatikus hatásokhoz és az UV sugárzás mértékéhez. Nem ért egyet Charles Darwin azon elméletével, miszerint a különböző bőrszínek kialakulásának nincs köze az adott faj földrajzi elhelyezkedéséhez és az éghajlati viszonyokhoz. Előadásában úgy fogalmaz, hogy azért nem, mert neki -mármint Darwinnak-, például "nem volt hozzáférése a NASA adataihoz"…
Jablonski eklektikus véleménye szerint:
…méltánytalanul alábecsüljük ezt az idegekből és szövetekből álló organikus csomagolóanyagot, amit bőrként viselünk magunkon. Természetünket és szocializációnkat is nagymértékben a bőrünk színe határozza meg …
Aki jobban is beleásná magát a hölgy munkásságába, illetve magába a témába, megvásárolhatja a Skin: A Natural History című könyvét.
Ajánljuk bőrszintől függetlenül mindenki figyelmébe az alábbi videót !
Északi népek zenéje - Bugge Wesseltoft
2009.11.03. 21:04 szólj hozzá ManóandMacc
Talán három éve lehetett...A körúton kolbászoltam hazafelé éppen a Művész mozi előtt, gondoltam beugrok egy Pesti Estért. Szeretek olykor betévedni oda. Nemcsak a plázákban található hyper mozik kínálatától harsányan differenciáltabb, csak itt megnézhető filmek miatt, hanem mert balra, rögtön a bejárat mellett található az a könyv és cd árus, akinél olyan unikumnak számító előadók zenéit is meg lehet találni mint a norvég Bugge Wesseltoft.
Soha nem fogok rájönni, mitől annyira más ezeknek az északi népeknek a zenéhez való affinitásuk! Persze sejtéseim vannak, de azoknak túl sok közük nincs a művészethez...
Esőember ceruzával
2009.11.03. 16:53 szólj hozzá ManóandMacc
A Londonban, 1974-ben született gyermek olyan volt mint a többi átlagos kisfiú.Egy különbséggel ! Nem beszélt.Mindene megvolt hozzá, mégsem tette. Nem focizott a többi hasonló korú sráccal, nem lógott a haverjaival a londoni utcákon, nem teremtett kapcsolatokat, nem voltak barátai, nem beszélgetett senkivel. Semmi olyat nem csinált amit a vele egykorú “normális” kölykök. Csak ült a szobájában saját kis dimenziójából figyelve ezt a számára furcsa és értelmezhetetlen világot. Három évesen diagnosztizálták nála az autizmust.
Enter
2009.11.03. 00:16 szólj hozzá ManóandMacc
Utolsó kommentek